Muzyka
Muzyka na festiwalu
Wydarzenia w Operze
Wydarzenia w Teatrze Polskim
Klub Festiwalowy
Kup karnet muzyczny
Kup bilety na wydarzenia muzyczne
Pokaz specjalny Filmoteki Narodowej
Wydarzenia muzyczne - Teatr Polski

Teatr Polski, Scena Kameralna

ul. Świdnicka 28

Wrocław

25 lipca 2009 (sobota), godz. 20.00

Uwaga! Pokaz filmów He Walked Away oraz Light Work Mood Disorder Jennifer Reeves z muzyką na żywo jest przeniesiony na poniedziałek, 27 lipca, godz. 20:00, Teatr Polski, scena kameralna. Pokaz 25 lipca odbędzie się bez muzyki na żywo. Bilety zachowują ważność na oba seanse.

Duet Skúli Sverrisson i Anthony Burr zagra na żywo do filmu When It Was Blue (67 min.)

Duet znanych improwizujących muzykow (patrz: koncert w Klubie Festiwalowym, 26.07, 23:00) zagra na żywo do poetyckiego, kolażowego filmu Jennifer Reeves w ramach jej retrospektywy. Dwie poddane ręcznej obróbce taśmy 16 mm nakładają się na siebie na ekranie, co owocuje zaskakującym i pięknym zestawieniem kreacyjnych zdjęć natury i abstrakcyjnego malarstwa. Hipnotyczny seans wielkiej wyobraźni.

bilety i więcej informacji


26 lipca 2009 (niedziela), godz. 20.00

Jennifer Reeves i Anthony Burr zagrają na żywo do filmów He Walked Away (17 min.) oraz Light Work Mood Disorder (26 min)

Pulsujące, elektroniczne brzmienie tym razem towarzyszyć będzie krótkometrażówkom, które są efektem filmowania, łączenia znalezionych obrazów z własnymi, ozdabiania i niszczenia taśmy filmowej. To kino przekraczające wizualny dogmat, niemal dotykowe, atakujące zmysły, wchodzące w relację z muzyką. Każdy z filmów będzie pokazany w formie podwójnej projekcji.

bilety i więcej informacji


30 i 31 lipca 2009 (czwartek, piątek), godz. 19.00

Prezentacja sceny muzycznej chiptune zrzeszonej wokół nowojorskiej grupy twórczej 8bitpeoples Artist Collective. Siedmiu szalonych artystów zagra w solowych projektach z towarzyszeniem popisów dwóch VJ-ów. Artyści eksplorują muzykę komponowaną na ośmiobitowych platformach dźwiękowych typu Nitendo Gameboy, komputerach Atari, Commodore 64 czy innych podobnej klasy urządzeniach. To wiodący twórcy amerykańskiej sceny ośmiobitowej, m.in. kuratorzy największego w USA festiwalu muzyki ośmiobitowej Blip Fest. Ich muzyka jest ekspresyjna, eksperymentalna, ale też niepozbawiona dużej dawki melodii i humoru. Zagrają: Bit Shifter, glomag, minusbaby, Receptors, Cheap Dinosaurs, Nullsleep, Saskrotch. Wizualizacje zaprezentują: Paris oraz NO CARRIER.

bilety i więcej informacji


1 sierpnia 2009 (sobota), godz. 19.00

Koncert zespołu Małe Instrumenty z Pierre Bastien,dodatkowo projekcje visuals Piotra Welka.

bilety i więcej informacji
 

 

Moje NH
Strona archiwalna
Nawigator
Lipiec-sierpień 2009
PWŚCPSN
23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Program:
Mój plan:
Indeks A-Z
Koncerty
Filmy nieme w Operze
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
Skocz do cyklu:
WYBIERZ CYKL
Czy wiesz, że...

Agnès Varda będzie obecna na dwóch pokazach filmu Plaże Agnès (Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce) i spotka się z publicznością!

>
/Co to jest?
JESTEŚMY NA FACEBOOKU LINKI:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2009  /  festiwal@enh.pl  /  www.enh.pl  /  realizacja: Pracownia Pakamera