Muzyka
Muzyka na festiwalu
Wydarzenia w Operze
Wydarzenia w Teatrze Polskim
Klub Festiwalowy
Kup karnet muzyczny
Kup bilety na wydarzenia muzyczne
Pokaz specjalny Filmoteki Narodowej
Muzyka na festiwalu

Kup bilety na koncerty i wydarzenia w Operze Wrocławskiej

Kup karnet muzyczny

Jak co roku wydarzenia muzyczne stanowią bardzo ważną część Festiwalu. I jak co roku muzyka obecna będzie nie tylko w Klubie Festiwalowym, ale również w Operze Wrocławskiej, gdzie prezentowane będą filmy z muzyką na żywo. Film Guya Maddina "Piętno na umyśle" zostanie pokazany z muzyką konstruowaną na żywo przez foley artists, narratorką i orkiestrą. Geoff Smith zagra podczas projekcji najstarszej w historii kina pełnometrażowej zachowanej animacji "Przygody księcia Achmeda" w reżyserii Lotte Reiniger (1926), a projekcji filmu "Skarb rodu Arne" Mauritza Stillera będzie towarzyszyć występ Trio Leszka Możdżera.

Zobacz program wydarzeń w Operze Wrocławskiej

Zobacz program Klubu Festiwalowego

Zobacz program wydarzeń w Teatrze Polskim


Klub festiwalowy już po drugi zagości we wrocławskim Arsenale. W zeszłym roku zarówno wybór miejsca koncertów, jak i artystów spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem festiwalowej publiczności. Warto przypomnieć o nagrodzie magazynu Aktivist "Nocny Marek" dla MFF ERA NOWE HORYZONTY/Klub Festiwalowy w kategorii Event Roku 2008, wcześniej laureatami tej nagrody byli m.in. organizatorzy Festiwalu Open'er.

W ciągu 11 dni wystąpi aż 25 wyjątkowych zespołów i projektów. W tym roku scena muzyczna Festiwalu zmienia nieco swoje oblicze. Klub festiwalowy opanują artyści z krajów, będących bohaterami filmowych retrospektyw ENH 2009 - Kanady, Szwecji i Węgier. Będzie to niepowtarzalna okazja usłyszeć (w wielu przypadkach po raz pierwszy w Polsce) czołowych kanadyjskich Djów, liderów szwedzkiej muzyki eksperymentalnej, czy zaskakujących w swej oryginalności Węgrów! Artyści zaproponują bardzo różne brzmienia: od tanecznych, elektronicznych, do rockowych i akustycznych. Wystąpią również legendy muzyki alternatywnej - Lydia Lunch i Mark Stewart, których artystyczne życie zainspirowało wielu współczesnych artystów. Jak zawsze uwolnieni od jakichkolwiek ograniczeń gatunkowych, wybraliśmy to co w światowej muzyce intrygujące i na bardzo wysokim poziomie, najważniejsza pozostaje dla nas jakość prezentowanych projektów. Wierzymy, że to co będzie można usłyszeć w tym roku, wzbudzi pozytywne reakcje festiwalowej publiczności.


Kostas Georgakopulos,
MFF ERA NOWE HORYZONTY

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci ERA
Główny Partner i Współtwórca klubu festiwalowegoNagroda "Nocny Marek" w kategorii Event Roku - Scena Muzyczna Festiwalu Era Nowe Horyzonty

Festiwal Era Nowe Horyzonty na stałe wpisał się do kalendarza każdego kinomana. Od pewnego czasu zwraca też na siebie uwagę wielbicieli niezależnej muzyki spod znaku ambitnej elektroniki. W tym roku organizatorzy zaprosili wypróbowanych artystów z wytwórni Ninja Tune (Coldcut, Skalpel), ale także dość odważnie - eksperymentującego Matthew Herberta i jego Big Band, a także twórców dubstepowych (np. Kode9), którzy wciąż pozostają w awangardzie tego, co dzieje się na światowej scenie elektronicznej. To kolejny dowód na to, że w Polsce też można promować muzyczne świeżynki. Niech publiczność widzi, że to, co nowe, nie musi być niezrozumiałe czy hermetyczne.

Aktivist, grudzień 2008

 

Bilety w sprzedaży także na:

 

 

Współtwórca
klubu

Sponsor
klubu

Mecenas
  

Patroni medialni klubu

Klub oświetla

Moje NH
Strona archiwalna
Nawigator
Lipiec-sierpień 2009
PWŚCPSN
23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Program:
Mój plan:
Indeks A-Z
Koncerty
Filmy nieme w Operze
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
Skocz do cyklu:
WYBIERZ CYKL
Czy wiesz, że...

Wszyscy karnetowicze mają wolny wstęp na koncert Junior Boys (2.VIII). Cena biletu dla pozostałych osób - 40 zł.

>
/Co to jest?
JESTEŚMY NA FACEBOOKU LINKI:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2009  /  festiwal@enh.pl  /  www.enh.pl  /  realizacja: Pracownia Pakamera