Program
Program 9. ENH
Filmy od A do Z
Kalendarium
Retrospektywy
Kino węgierskie 60/70
60 lat WFDiF
Nowe horyzonty języka filmowego
Wystawy
Spotkania i dyskusje
Książki filmowe na festiwalu
Wykłady, prezentacje
Warsztaty dla dzieci
Kalendarium do druku (PDF)
Nieme Kino vol. 4 - wystawa portretów ludzi kina

Grupa fotograficzno-graficzna F11 - Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Maciej Jabłoński towarzyszy festiwalowi Era Nowe Horyzonty od paru lat kolejnymi odsłonami wystawy Nieme Kino, portretującej ludzi kina. Podczas 9 edycji jej obecność będzie wirtualna. Autorzy pokażą zdjecia w e-galerii.

"Nasze filmowe portrety są proste, jak "z początków" fotografii, symboliczne, bez nadmiaru szczegółów, detali czy wyszukanego scenariusza - piszą Jabłońscy o Niemym Kinie - Poszukiwania mają na celu dotarcie do prawdy, czy można fotograficznie choć trochę zdemaskować autora, czy jego "temperament" na zdjęciu zgadza się z "temperamentem" filmu, który stworzył. Zadajemy sobie pytanie, czy prosty portret z odrobiną naszej interpretacji, wymyślonego symbolu, przestanie być "tylko" portretem. Chcemy, by podpisany tytułem filmu i imieniem autora, stał się plakatem do naszej opowieści na ten temat".

Retrospektywnie z nutą świeżości: w e-galerii znajdą się zdjęcia z poprzednich wystaw, jak i te, które powstały w tym roku. F11 serdecznie zaprasza na wirtualny wernisaż, który odbędzie się 23 lipca 2009 roku, w dniu otwarcia festiwalu, pod adresem www.niemekino.com.pl

 

Moje NH
Strona archiwalna
Nawigator
Lipiec-sierpień 2009
PWŚCPSN
23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Program:
Mój plan:
Indeks A-Z
Koncerty
Filmy nieme w Operze
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
Skocz do cyklu:
WYBIERZ CYKL
Czy wiesz, że...

Agnès Varda będzie obecna na dwóch pokazach filmu Plaże Agnès (Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce) i spotka się z publicznością!

>
/Co to jest?
JESTEŚMY NA FACEBOOKU LINKI:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2009  /  festiwal@enh.pl  /  www.enh.pl  /  realizacja: Pracownia Pakamera