Prasa
Informacje prasowe
Akredytacje dziennikarskie
Informacje prasowe
RSS
16 lip 09
Wim Wenders gościem 9. MFF ENH
starsza lista nowsza

Wim Wenders, jeden z najważniejszych reżyserów współczesnego kina, twórca Lisbon Story i Buena Vista Social Club, będzie gościem 9. MFF ERA NOWE HORYZONTY we Wrocławiu (23 lipca - 2 sierpnia 2009). Wenders przyjedzie na premierowe pokazy swojego najnowszego filmu Spotkanie w Palermo.

Bohater filmu, Finn (Campino) jest słynnym fotografem współpracującym z największymi domami mody i najpiękniejszymi modelkami. Sesja z Milą Jovovich zaprowadzi go niespodziewanie na południe Włoch, gdzie spotka tajemniczego mężczyznę (Dennis Hopper), którego widział wcześniej w swoich snach i piękna kobietę, która sprawi, że podróż po obcym mieście zmieni jego życie. Wenders wykorzystał w filmie muzykę Nicka Cave'a, Beirut, Lou Reeda, Calexico i Portishead.

Premiera kinowa filmu: 21 sierpnia.


Wim Wenders - producent, scenarzysta i jeden z najbardziej znanych reżyserów współczesnego kina. Już na początku kariery zwrócił na siebie uwagę krytyki obrazem Strach bramkarza przed rzutem karnym (1971). Nakręcona w 1974 roku Alicja w miastach potwierdziła jego wyjątkowy talent. Lata 80. to czas jego największych sukcesów - Złota Palma w Cannes za Paryż, Teksas (1984), nagrody za scenariusz i reżyserię na tym samym festiwalu za Niebo nad Berlinem (1987). W latach 1991-96 sprawował funkcję przewodniczącego Europejskiej Akademii Filmowej. Wykłada w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Hamburgu.

Spotkanie w Palermo / Palermo Shooting

reż. Wim Wenders
Niemcy / Francja / Włochy 2008, 124'

pokazy filmu z udziałem reżysera:
1 sierpnia, godzina 13.15 oraz godzina 19.15, kino Helios, sala nr 9
2 sierpnia, godzina 10.15, kino Helios, sala nr 9

starsza lista nowsza
Moje NH
Strona archiwalna
Nawigator
Lipiec-sierpień 2009
PWŚCPSN
23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Program:
Mój plan:
Indeks A-Z
Koncerty
Filmy nieme w Operze
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
Skocz do cyklu:
WYBIERZ CYKL
Czy wiesz, że...

Noc i miasto Julesa Dassina jest filmem specjalnie wybranym przez Almodóvara dla festiwalu ENH. Zainspirował hiszpańskiego mistrza podczas prac nad Przerwanymi objęciami.

>
/Co to jest?
JESTEŚMY NA FACEBOOKU LINKI:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2009  /  festiwal@enh.pl  /  www.enh.pl  /  realizacja: Pracownia Pakamera